Yacht charter of Lagoon 50 is located in marina Sukošan (Marina Dalmacija), Croatia. It was build in the year 2021, and as such 5 years old. It has 7 (6 double + 1 skipper + salon) cabins and suitable for 14 (12 + 1 + 1) people max.
Catamaran is 14.75m in length, 8.10m in beam and has a draught of 1m. Catamaran Lagoon 50 has 2x80HP engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Catamaran |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2021 |
| Length: | 14.75 m |
| Cabins: | 7 (6 double + 1 skipper + salon) |
| Berths: | 14 (12 + 1 + 1) |
| Beam: | 8.10 m |
| Draught: | 1.40 m |
| Engine: | 2x80HP |
| Fuel: | 1040.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 10.3 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 10.3 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 10.3 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2017 | 11.3 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2017 | 11.3 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2015 | 10.45 | 6 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2013 | 9.99 | 6 (4+2) | 2 + salon |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 10.34 | 8 | 3 |