Yacht charter of Lagoon 420 is located in marina Lefkas, Greece. It was build in the year 2008, and as such 18 years old. It has 5 cabins and suitable for 10 people max.
Catamaran is 12.61m in length, 7.50m in beam and has a draught of 1m. Catamaran Lagoon 420 has 2x40 HP engine.
| Country: | Greece |
| Type: | Catamaran |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2008 |
| Length: | 12.61 m |
| Cabins: | 5 |
| Berths: | 10 |
| Beam: | 7.50 m |
| Draught: | 1.26 m |
| Engine: | 2x40 HP |
| Fuel: | 750.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2011 | 39.0 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2006 | 34.0 | 6 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2020 | 10.3 | 8 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2006 | 15.4 | 10 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2015 | 38.0 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2007 | 12.83 | 7 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2023 | 66.0 | 4 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2010 | 13.1 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2020 | 12.43 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2005 | 41.0 | 6 | 3 |