Yacht charter of Hanse 575 is located in marina Seget Donji (Marina Baotić), Croatia. It was build in the year 2017, and as such 9 years old. It has 6 cabins and suitable for 12 people max.
Sailing yacht is 17.15m in length, 5.20m in beam and has a draught of 2m. Sailing yacht Hanse 575 has 107 hp engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Year: | 2017 |
| Length: | 17.15 m |
| Cabins: | 6 |
| Berths: | 12 |
| Beam: | 5.20 m |
| Draught: | 2.85 m |
| Engine: | 107 hp |
| Fuel: | 520.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2023 | 33.0 | 4 (4 + 2) | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2021 | 45.0 | 8 | 4 |