Yacht charter of Bavaria Cruiser 50 is located in marina Zadar (Marina Zadar), Croatia. It was build in the year 2008, and as such 18 years old. It has 5 cabins and suitable for 12 people max.
Sailing yacht is 15.4m in length, 4.46m in beam and has a draught of 1m. Sailing yacht Bavaria Cruiser 50 has 72 hp engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2008 |
| Length: | 15.4 m |
| Cabins: | 5 |
| Berths: | 12 |
| Beam: | 4.46 m |
| Draught: | 1.80 m |
| Engine: | 72 hp |
| Fuel: | 320.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2021 | 34.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2020 | 9.99 | 6 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2020 | 9.99 | 6 (4+2) | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2019 | 9.99 | 6 (4+2) | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 11.3 | 7 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 41.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 38.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2023 | 33.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11.3 | 7 6+1 | 3 |