Yacht charter of Bavaria 49 is located in marina Šibenik (Marina Mandalina), Croatia. It was build in the year 2004, and as such 22 years old. It has 5 cabins and suitable for 11 people max.
Sailing yacht is 15.43m in length, 4.46m in beam and has a draught of 1m. Sailing yacht Bavaria 49 has VOLVO 76 hp engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2004 |
| Length: | 15.43 m |
| Cabins: | 5 |
| Berths: | 11 |
| Beam: | 4.46 m |
| Draught: | 1.80 m |
| Engine: | VOLVO 76 hp |
| Fuel: | 210.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2014 | 10.28 | 6 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 10.28 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2013 | 11.19 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2021 | 8.23 | 4 2+2 | 1 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2012 | 11.4 | 8 | 3 |