Yacht charter of Nautitech 47 is located in marina Marina Gouvia, Greece. It was build in the year 2019, and as such 7 years old. It has 6 (4+2) cabins and suitable for 12 people max.
Power catamaran is 14.5m in length, 7.60m in beam and has a draught of 1m. Power catamaran Nautitech 47 has Motorni katamaran engine.
| Country: | Greece |
| Type: | Power catamaran |
| Service Type: | Crewed |
| Year: | 2019 |
| Length: | 14.5 m |
| Cabins: | 6 (4+2) |
| Berths: | 12 |
| Beam: | 7.60 m |
| Draught: | 1.20 m |
| Engine: | Motorni katamaran |
| Fuel: | 1100.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2007 | 37.0 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 41.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 41.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2020 | 12.35 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2013 | 12.38 | 6 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 41.0 | 8 (salon convertible to double berth) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 11.3 | 7 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2014 | 9.96 | 6 (4+2) | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2015 | 9.96 | 6 (4+2) | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2015 | 9.96 | 6 (4+2) | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2013 | 9.96 | 6 (4+2) | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 44.0 | 6 | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2000 | 10.35 | 6 (4+2) | 2 |