Yacht charter of Lagoon 52F is located in marina Dubrovnik (ACI marina), Croatia. It was build in the year 2018, and as such 8 years old. It has 8 cabins and suitable for 14 people max.
Catamaran is 15.84m in length, 8.74m in beam and has a draught of 1m. Catamaran Lagoon 52F has 2x80 hp Yanmar engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Catamaran |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2018 |
| Length: | 15.84 m |
| Cabins: | 8 |
| Berths: | 14 |
| Beam: | 8.74 m |
| Draught: | 1.55 m |
| Engine: | 2x80 hp Yanmar |
| Fuel: | 992.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2014 | 9.96 | 5 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2021 | 34.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2017 | 11.5 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 15.59 | 11 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2023 | 38.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 38.0 | 8 (6+2) | 3 (3D) |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2024 | 36.0 | 6 | 3 |