Yacht charter of Lagoon 400 S2 is located in marina Split (ACI marina), Croatia. It was build in the year 2018, and as such 8 years old. It has 6 4+2+saloon cabins and suitable for 12 8+1+1+2 people max.
Catamaran is 11.91m in length, 7.25m in beam and has a draught of 1m. Catamaran Lagoon 400 S2 has 2x29hp engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Catamaran |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2018 |
| Length: | 11.91 m |
| Cabins: | 6 4+2+saloon |
| Berths: | 12 8+1+1+2 |
| Beam: | 7.25 m |
| Draught: | 1.21 m |
| Engine: | 2x29hp |
| Fuel: | 400.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2011 | 9.96 | 5 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 11.5 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2024 | 41.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 11.5 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 12.35 | 7 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 9.99 | 8 (6+2) | 3 (3D) |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 34.0 | 7 (6+1) | 3 (3D) |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 47.0 | 9 (8+1) | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2017 | 11.9 | 8 | 3 |