Yacht charter of Excess 12 is located in marina Marina di Scarlino - Follonica, Italy. It was build in the year 2021, and as such 5 years old. It has 4 + skipper cabin cabins and suitable for 9 people max.
Catamaran is 11.74m in length, 6.73m in beam and has a draught of 1m. Catamaran Excess 12 has Yanmar 2x 45 HP engine.
| Country: | Italy |
| Type: | Catamaran |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2021 |
| Length: | 11.74 m |
| Cabins: | 4 + skipper cabin |
| Berths: | 9 |
| Beam: | 6.73 m |
| Draught: | 1.35 m |
| Engine: | Yanmar 2x 45 HP |
| Fuel: | 400.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2013 | 15.57 | 10 | 5 |