Yacht charter of Sun Odyssey 519 is located in marina Kaštel Gomilica (Marina Kaštela), Croatia. It was build in the year 2021, and as such 5 years old. It has 6 cabins and suitable for 12 people max.
Sailing yacht is 15.75m in length, 4.69m in beam and has a draught of 1m. Sailing yacht Sun Odyssey 519 has 80HP engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2021 |
| Length: | 15.75 m |
| Cabins: | 6 |
| Berths: | 12 |
| Beam: | 4.69 m |
| Draught: | 1.75 m |
| Engine: | 80HP |
| Fuel: | 240.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2021 | 12.8 | 6 + 2 crew + 2 in saloon | 3 + 2 crew + convertible table in saloon |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 13.94 | 12 (10+1+1) | 6 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2021 | 15.75 | 12 | 6 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 13.96 | 12 (8+2+2) | 4 + 2 skipper's cabins |