Yacht charter of Lagoon 40 is located in marina Alimos Marina, Greece. It was build in the year 2020, and as such 6 years old. It has 6 4 double cabins + 2 singles cabins and suitable for 10 people max.
Catamaran is 11.74m in length, 6.76m in beam and has a draught of 1m. Catamaran Lagoon 40 has 2x45HP engine.
| Country: | Greece |
| Type: | Catamaran |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2020 |
| Length: | 11.74 m |
| Cabins: | 6 4 double cabins + 2 singles |
| Berths: | 10 |
| Beam: | 6.76 m |
| Draught: | 1.35 m |
| Engine: | 2x45HP |
| Fuel: | 400.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2010 | 55.0 | 10 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 42.0 | 10 | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2019 | 13.6 | 8 +1 | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2019 | 43.0 | 10 8+2 | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 43.0 | 10 8+2 | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2007 | 15.98 | 10 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2007 | 15.65 | 12 | 6 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2010 | 16.75 | 12 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2017 | 47.0 | 8 | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2008 | 15.62 | 12 | 6 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 48.0 | 10 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2023 | 41.0 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2025 | 41.0 | 6 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2014 | 17.07 | 12 | 6 |